Mapa Życia – to już rok od finału akcji!

Final Mapy Zycia

Mapa Życia – to już rok od finału akcji!

“Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom.” O tym, że warto nieść bezinteresowną pomoc przekonaliśmy się już wielokrotnie. Tym, co napędza nas do walki o drugiego człowieka jest jego uśmiech, wdzięczność, a także nieznikające z twarzy wzruszenie. Są to jedne z najpiękniejszych momentów w naszym życiu, które pokazują, że jednak jesteśmy jeszcze w stanie zmieniać ten świat na lepsze! Wspólnie z Wami zmienialiśmy go dokładnie rok temu, przemierzając kolejne kilometry w trakcie Mapy Życia.

Mapa Życia – jak to się zaczęło?

Z chęci niesienia pomocy potrzebującym, w naszej głowie zrodził się pomysł na zorganizowanie nietypowej akcji, która miała na celu ratowanie ludzkiego życia. Od finału Mapy Życia minął już rok! Zgodnie z naszym mottem, które mówi o tym, że „jedna szansa na milion to więcej niż zero”, postanowiliśmy wspólnie spróbować zawalczyć o chorych na raka.

W trakcie akcji odwiedziliśmy 9 miast – byliśmy m.in. w Katowicach, Koszalinie, Częstochowie, Włocławku oraz Węgorzynie. Główną atrakcją każdego spotkania był wspólny bieg, jednak towarzyszyły mu także inne akcje, m.in. spotkania z lekarzami i wieloma specjalistami oraz stanowiska do rejestracji dawców szpiku. Wszystko po to, aby pokazać uczestnikom, że ofiarowanie pomocy drugiemu człowiekowi nie musi wiązać się z żadnym wysiłkiem – wystarczą tylko dobre chęci i serce.

W grupie siła!

Mapa Życia tylko potwierdziła to, że wspólnie jesteśmy zdziałać naprawdę wiele! Akcja przyniosła pomoc m.in. zmagającej się z nowotworem nauczycielce,​ ciężko choremu ks. Jerzemu Krylikowi oraz chłopcu cierpiącemu na nowotwór. Wasilków zrobił wszystko, by pomóc Agnieszce Hapon w przygotowaniach do przeszczepu, a Siemianowice Śląskie udzieliły wsparcia Gosi Kaczmarczyk, która toczy walkę z glejakiem. W trakcie akcji nie zawiódł także Świdwin, który walczył o małą Łucję, zmagającą się z zespołem wad wrodzonych.

A wszystko dzięki nim!

Mowa tutaj o osobach, które od samego początku wspierały naszą akcję i zachęcały kolejnych uczestników do wzięcia w niej udziału. Do sukcesu Mapy Życia przyczyniły się takie osoby jak Michał Wiśniewski, Piotr Pałka, Beata Pawlikowska czy Maciej Sochal. Swojego wsparcia udzielili nam także: Marko Kantaneva (twórca Nordic Walking), Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff,​ himalaista Marek Kamiński oraz lekkoatletka Karolina Jarzyńska-Nadolska. 

Wciąż wspominamy tę akcję jako jeden z największych sukcesów naszej fundacji! Cieszymy się, że udało nam się zaangażować tak wiele znakomitych osobistości i pomóc tym, którzy tak bardzo potrzebują wsparcia i pomocy ze strony innych ludzi. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze mnóstwo tego rodzaju wydarzeń! Bądźcie czujni, o wszystkim będziemy informować Was na bieżąco!