Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką

Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką

Ogromna dawka pozytywnych emocji, wspaniała zabawa i mnóstwo atrakcji – tak w skrócie możemy podsumować Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką, który odbył się miesiąc temu w Warszawie. Wydarzenie miało na celu zachęcić uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zwrócić uwagę na potrzebę integracji dzieci niepełnosprawnych. Nasza fundacja uwielbia angażować się w tego rodzaju inicjatywy dlatego nie mogło nas zabraknąć także i w tym dniu!

W skrócie

Wydarzenie odbyło się 26 maja 2018 r. na boisku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jego organizatorem była Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Klub Myszki Norki oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej. Za główny cel postawiono sobie promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny oraz integrację dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Wszyscy uczestnicy bawili się w tym dniu wyśmienicie, a wszystko to za sprawą wyjątkowych atrakcji, jakie przygotowali dla nich organizatorzy.

Moc atrakcji

Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o dzieciach, które nie mogły narzekać w tym dniu na brak atrakcji! Młodsi uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w animacjach z Myszką Norką, warsztatach manualnych, malowaniu twarzy i konkursach z nagrodami. Dodatkową atrakcję stanowiła fotobudka, która pozwoliła najmłodszym uwiecznić te wyjątkowe chwile na dłużej! Organizatorzy zorganizowali specjalne stanowisko, przy którym dzieci mogły przebrać się w strój strażaka i nauczyć się gasić prawdziwy pożar.

A co z dorosłymi?

Organizatorzy wydarzenia pomyśleli także o dorosłych, zapewniając im możliwość skorzystania z porad dietetycznych Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, a także porad zdrowotnych i terapeutycznych. Rodzice zaangażowali się również gry i zabawy rodzinne, które niejednokrotnie wymagały ich pomocy. Wydarzenie uświetniły pokazy tańców dawnych i koncert chóru.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia! Cieszymy się, że nieustannie powstają kolejne inicjatywy zachęcające do wspólnej integracji i rozwoju młodych ludzi.