„Chodzić każdy może” – relacja z biegu!

„Chodzić każdy może” – relacja z biegu!

Co to był za dzień! Prawie 300 ludzi z kijkami, a wśród nich zarówno maluchy, jak i seniorzy! V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking połączył ludzi w różnym wieku – od 7-miesięcznego uczestnika, aż po 80 letnią zawodniczkę, której udało się pokonać dystans 5 kilometrów.

„Chodzić każdy może”

Niespełna miesiąc temu, a dokładnie 28 kwietnia odbył się V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Chodzić każdy może”, którego potwierdzeniem okazało się zróżnicowanie uczestników pod względem wiekowym. Uczestnicy wystartowali z mety znajdującej się na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. W tym samym miejscu znajdowała się meta, która stanowiła ostatni etap rywalizacji. Alejami Parku Śląskiego na dystansach 5 i 10 km maszerowało aż 250 osób. Zorganizowany został także Marsz Malucha na dystansie 400 metrów, w którym wzięło około 50 najmłodszych uczestników.

Wiek się nie liczy!

Seniorzy udowodnili, że pomimo upływu lat, wciąż nie brakuje im energii i chęci do uprawiania sportu! Najstarszy uczestnik marszu na dystansie 5 km miał 79 lat, a najstarsza uczestniczka 80 lat – takie wyniki robią wrażenie! Dystans 10 km udało się pokonać 72-letniemu zawodnikowi i 66-letniej uczestniczce. Najmłodszym zawodnikiem V Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking okazał się uczestnik w wieku 11 lat.

“Nie olewaj kolan!”

Wydarzeniem towarzyszącym V Ogólnopolskiemu Marszowi Nordic Walking był wielki finał kampanii “Nie olewaj kolan!”, która ma na celu edukować w zakresie profilaktyki i zabezpieczania kolan w trakcie uprawiania sportu i podejmowania różnych aktywności. Uczestnicy mieli okazję skorzystać ze specjalnie wydzielonej strefy, w której porad udzielali im specjaliści.

Emocjonujące starcie

Impreza zakończyła się meczem, w którym reprezentacja Śląska oldbojów rywalizowała z ambasadorami akcji “Nie olewaj kolan!”. W drużynie ambasadorów znaleźli się wyjątkowi zawodnicy, a jednym z nich był m.in. Waldemar Bojarun – wiceprezydent Katowic.

Cieszymy się, że nasza fundacja mogła być częścią tego wyjątkowego wydarzenia! Ogólnopolski Marsz Nordic Walking dostarczył nam, jak i pozostałym uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji, zabawy i radości ze wspólnej rywalizacji!