V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking “Chodzić każdy może”

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking “Chodzić każdy może”

Mamy przyjemność zaprosić Was na wydarzenie, którego jesteśmy partnerem, czyli V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. To doskonały pomysł, aby zaktywizować całe rodziny – zarówno najmłodszych, jak i tych starszych członków. Marsze odbędą się 28 kwietnia na boisku treningowym Stadionu Śląskiego.

Na uczestników biegu czekają 3 trasy, zróżnicowane pod względem długości i trudności:

  1. 400-metrowy Marsz Maluchów na bieżni boiska treningowego
  2. Pętla 2 x 5 km w Parku Śląskim
  3. 5-kilometrowy marsz w Parku Śląskim

W Marszu Maluchów mogą wziąć udział dzieci do dziewiątego roku życia, jednak wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Nie mają obowiązku posiadania kijków do Nordic Walking, a uczestnictwo jest bezpłatne. Nastolatki, czyli osoby do 15. roku życia, na wszystkich dystansach startują tylko pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Opłaty za udział w marszu 2 i 3 należy wynoszą 30 zł w formie gotówki. Wszyscy zawodnicy otrzymają numer startowy z chipem, co pozwoli na elektroniczny pomiar czasu. Przed marszami warto wziąć udział w rozgrzewce, którą poprowadzi instruktor tańca – Damian Cetera.

Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się finał kampanii edukacyjnej „Nie olewaj kolan!”, która zwraca uwagę na temat urazów i kontuzji doświadczonych podczas aktywności fizycznej. Zazwyczaj są one następstwem niewłaściwego przygotowania się do konkretnej dyscypliny sportowej i niedostatecznej wiedzy w tej dziedzinie.

Program:

9.00 – otwarcie Biura Zawodów

10.30 – zamknięcie list startowych

10.35 – rozgrzewka i odprawa techniczna

11.00 – Marsz Maluchów Trasa 1 – 400 m

11.10 – wymarsz zawodników Trasa 2 – 10 km

11.15 – wymarsz zawodników Trasa 3 – 5 km

13.00 – zakończenie pomiaru czasu

13.00 – 14.00 imprezy towarzyszące oraz dekoracja zawodników

14.00 – zakończenie zawodów

Organizatorem wydarzenia jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i pakiet informacyjno-edukacyjny na temat inicjatyw i akcji organizowanych przez naszą fundację. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w marszu – świetna zabawa i masa pozytywnej energii gwarantowane!