Military Ski Patrol w Szklarskiej Porębie

Military Ski Patrol w Szklarskiej Porębie

Od 5 do 9 marca w Szklarskiej Porębie odbędzie się Military Ski Patrol, na który serdecznie zapraszamy. Są to zawody składające się z 11 konkurencji przeznaczone dla zespołów 3-osobowych. Nasza Fundacja jest sponsorem medali dla zawodników. Podczas wydarzenia razem z fundacją Naszpikowani będziemy pozyskiwać również potencjalnych dawców szpiku.  

Konkurencje 

Zawody składają się z konkurencji, które wymagają od uczestników wszechstronności i bardzo dobrej kondycji. Podczas rywalizacji trzeba będzie zmierzyć się z takimi dyscyplinami jak marsz z obciążeniem z wykorzystaniem nart ski-tourowych na dystansie około 30km czy sprint. Uczestnicy będą musieli spróbować swoich sił w bardziej ekstremalnych konkurencjach – wydobycie z nawisu śnieżnego wylosowanego zawodnika za pomocą technik ratownictwa wysokościowego, zlokalizowanie „zasypanego” na polu lawinowym za pomocą sprzętu ABC czy zbudowanie za pomocą sprzętu alpinistycznego improwizowanego toboganu i przetransportowaniu na nim wylosowanego członka zespołu po wyznaczonej trasie na czas. Trzeba będzie wykazać się umiejętnościami rzutu granatem oraz strzelaniem z jednostek broni i moździerza. Ponadto koniecznie będzie udzielenie pomocy rannym według procedury TCCC, zbudowanie improwizowanego schronienia typu „quinzee” w śniegu oraz układu wyciągowego i przeciągnięcie na czas pojazdu wojskowego na określoną odległość. 

Konkurencje zawodów są bardzo złożone i wymagają od uczestników dużo siły i determinacji, ale to świetny sposób, by sprawdzić swoje umiejętności. Przy okazji Ski Patrolu zachęcamy do zarejestrowania się do bazy dawców szpiku – zajmie to tylko chwilę czasu, a może uratować komuś życie. Do zobaczenia w Szklarskiej Porębie!