Co robić z dzieckiem w ferie?

Co robić z dzieckiem w ferie?

Pierwsza tura ferii już za nami! Dzieci mieszkające na terenie województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego wróciły do szkoły, aby kontynuować swoją naukę. Przyszedł czas na kolejne województwa, które obejmie dwutygodniowa przerwa od szkolnego obowiązku.

W okresie trwania ferii dużą popularnością cieszą się wyjazdy w góry i zimowiska, w trakcie których główną atrakcję stanowi jazda na nartach. Niestety nie wszyscy z nas mają możliwość zapewnienia swojemu dziecku zimowych wakacji poza miejscem zamieszkania.

Kto powiedział, że ferie w domu nie mogą być dobrą zabawą? Wystarczy, że rodzice wykażą się odrobiną chęci i kreatywności, a po doskwierającej dzieciom nudzie nie pozostanie żadnego śladu. Istnieje wiele sposobów na zorganizowanie czasu dzieciakom w ciekawy i aktywny sposób. Poznajcie nasze sprawdzone metody!

Wycieczka do kina

Które dziecko nie ucieszyłoby się z wycieczki do kina i możliwości obejrzenia ulubionej kreskówki na dużym ekranie? Taka okazja nie zdarza się przecież codziennie! Dodatkową atrakcję stanowić może oczywiście wizyta w barze kinowym i zaopatrzenie się w duży kubeł popcornu.

Zabawy na śniegu

Rezygnacja z wyjazdu na narty nie musi wiązać się ze spędzeniem całego wolnego czasu w domu. Pogoda często bywa nieprzewidywalna i nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Jeśli uda nam się natrafić na śnieg, zabierzmy dzieci na sanki lub spacer. Aktywność na świeżym powietrzu to doskonały sposób na pokonanie domowej nudy!

Wspólne pieczenie

Idealnym pomysłem na leniwe południe jest wspólne pieczenie! Pozwól dziecku odmierzyć potrzebną ilość mąki, wymieszać składniki i udekorować gotowe ciasto. Powierzenie mu tak prostych zadań sprawi, że poczuje się odpowiedzialne i dumne z tego, co samodzielnie zrobiło.

Planszówki

Gry planszowe to rozrywka, która nigdy nie traci na aktualności. Mimo, że dzieci z chęcią zamieniają gry planszowe na te znajdujące się w smartfonie, warto poświęcić chwilę na wspólną zabawę, która nie tylko bawi, ale i edukuje.