Akcja Wiśnia dzieciom

Wiśnia pomoc dzieciom

Akcja Wiśnia dzieciom

Co to był za tydzień!

W ciągu 7 dni udało nam się obdarować aż 600 wychowanków domów dziecka, w tym 250 maluchów, które otrzymały możliwość spotkania się ze Św. Mikołajem. Mikołajem dość nietypowym, bo w tę rolę – po raz czwarty – wcielił się Michał Wiśniewski.

Wspólny cel

“Akcja Wiśnia dzieciom” to kolejny projekt, który odbył się we współpracy ze znanym piosenkarzem. Dwa miesiące temu organizowaliśmy “Mapa Życia”, podczas której odbyło się aż 9 biegów w całej Polsce na rzecz osób chorych na raka i nowotwory krwi. Teraz przyszedł czas na podopiecznych Domów Dziecka, którzy także zasługują na to, aby poświęcić im nieco więcej uwagi. Zaangażowanie do tego projektu Michała Wiśniewskiego okazało się być świetnym pomysłem. Piosenkarz wykazał się znakomitym zrozumieniem wobec dzieci i przekazał im mnóstwo wsparcia.

Przebieg akcji

Przedstawicielom naszej fundacji udało się odwiedzić kilkanaście Domów Dziecka na terenie całej Polski. Akcja swój początek miała w woj. podlaskim we wsi Krasne, a zakończyła się w sobotę 16 grudnia w woj. lubuskim w Sulęcinie. Nasza ekipa odwiedziła także Katowice, Sarnów, Zawiercie, Kłobuck, Włodowice, Legnicę, Bodzewo, Jasień, Grotniki, Kozienice, Rypin, Trzemeszno i Gorzów. Dla każdego dziecka przygotowaliśmy imienne upominki, które niejednokrotnie wywołały szeroki uśmiech na ich twarzy. Jesteśmy przekonani, że wręczając im nasze mapy, atlasy i bajki, zaszczepiliśmy w nich podróżniczego bakcyla i zachęciliśmy do dalszego poznawania świata

Wspólny czas cenniejszy niż prezenty

Istotą całej akcji nie były jednak prezenty, ale czas, jaki poświęciliśmy dzieciom. Wychowankowie Domów Dziecka często czują się samotni dlatego tak ważne jest pokazywanie im, że nie są na tym świecie sami. Wspólna rozmowa czy zabawa może okazać się dla nich o wiele cenniejszym prezentem niż najlepsza zabawka lub wysokiej jakości sprzęt.

Pragniemy podziękować naszym sponsorom, którzy wykazali się niebywałym wsparciem i to dzięki nim udało nam się sfinansować znaczną część upominków. W akcji wzięły udział takie marki jak New Yorker, Ziaja, Ptak Moda, Drewex Sp. z o.o. czy Vippi Design.