5 sposobów na jesienne wieczory z dzieckiem

Dziecko

5 sposobów na jesienne wieczory z dzieckiem

Jesień w pełni! To świetny czas, aby poświęcić chwilę na bycie tylko z naszym dzieckiem. Sprzyja temu nie tylko szarobura aura za oknem i towarzyszący jej deszcz, ale także coraz dłuższe wieczory. Wbrew pozorom te warunki nie są przeszkodą w spędzaniu miło czasu, a wręcz zaletą, która zachęca do pozostania w ciepłym domu i spędzenia czasu z bliskimi.

Kasztany i żołędzie

Zbieranie kasztanów i żołędzi to rozrywka, która nigdy się nie nudzi. To świetny sposób, aby zachęcić dzieci do oderwania się od ekranu telewizora i wyjście na wspólny spacer. Po zebraniu odpowiedniej ilości owoców kasztanowca lub dębu, możecie wspólnie wyczarować postacie i figurki, które stanowić będą świetną jesienną dekorację.

Wieczór z planszówkami

Gry planszowe to coś, co potrafi włączyć do zabawy całą rodzinę. Planszówki uczą nasze dziecko uczciwej rywalizacji i godzenia się z przegraną. To dobra okazja, aby zachęcić maluchów do logicznego myślenia i wykazania się kreatywnością.

Kino

Wycieczka do kina może stanowić dla dziecka prawdziwą przygodę! W końcu nie codziennie zdarza im się oglądać ulubionych bohaterów na tak dużym ekranie. Dodatkową atrakcję takiego wyjścia stanowi oczywiście upragniona przez dzieci wizyta w barze.

Książki

Jesień to świetny okres, aby zachęcić nasze dzieci do odłożenia na bok technologii i sięgnięcia po książkę. To ważne, aby nasze pociechy od najmłodszych lat były przyzwyczajone do regularnego czytania. Taki nawyk z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Prace manualne

Które dziecko nie lubi zabaw z użyciem papieru, kolorowych kredek, farb i mazaków? Możliwości ich wykorzystania jest wiele – od tworzenia obrazków, poprzez biżuterię, aż do figurek z plasteliny. Zbliżające się święta mogą być pretekstem do stworzenia wspólnie z dziećmi okazjonalnych kartek, które później powędrują do naszych bliskich.

Koniec z jesiennym lenistwem! Wspólne zabawy pomogą przetrwać Wam długie wieczory. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej i poświęć swojemu dziecku nieco więcej uwagi, a z pewnością Ci za to podziękuje.