Po pierwsze: pomoc

Po pierwsze: pomoc

Jednym z celów naszej fundacji jest pomaganie. Nieustannie staramy się udzielać wsparcia szczególnie potrzebującym go osobom, pokazując im, że nie są na tym świecie same. Dlaczego warto bezinteresownie pomagać innym ludziom?

Robiąc coś dla drugiego człowieka i nie oczekując za to nic w zamian, stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia i czujemy wewnętrzną satysfakcję. Uśmiech na twarzy nieznajomego nam człowieka jest w stanie wynagrodzić cały wysiłek, jaki włożymy w konkretne zadanie. Każda, nawet najmniejsza przysługa jaką obdarzymy potrzebującą osobę z pewnością zwróci się nam w podwójny sposób.

Najbliższe otoczenie

Znalezienie osoby, która znajduje się w trudnej sytuacji, jest chora lub po prostu potrzebuje wsparcia nie jest trudne. Każdy z nas zmaga się przecież z jakimiś problemami, które różnią się od siebie tylko ich skalą. Nie bądź obojętny na potrzeby innych ludzi, tylko reaguj! Pierwszym krokiem, jaki możesz wykonać w stronę drugiego człowieka jest zwykła rozmowa. Potrafi ona zdziałać cuda, okazując wsparcie i przynosząc ulgę w cięższych momentach życia.

Wolontariat

Szereg instytucji takich jak szpitale, hospicja czy schroniska oferują możliwość odbycia wolontariatu. W ten sposób możemy podzielić się z innymi naszym wolnym czasem i wykorzystać go w produktywny sposób. Decydując się na wolontariat mamy okazję nawiązać również wartościowe kontakty, które przerodzić mogą się w przyjaźń na całe życie.

Inne akcje

Liczba akcji, które mają na celu pomaganie innym jest tak naprawdę nieograniczona. Wystarczy tylko zainteresować się tym tematem z bliska, a z pewnością odnajdziemy wiele sposobów na pomaganie w prosty, nie wymagający większego wysiłku sposób. Jedną z najczęściej spotykanych form pomocy jest zakup produktów, z których dochód przeznaczany jest na konkretną fundację lub grupę ludzi. W okresie świąt organizowane są zbiórki żywności czy prezentów dla dzieci, które potrafią umilić im ten szczególny czas. Akcje charytatywne organizowane są także w Internecie, gdzie poprzez kliknięcie myszką możemy wesprzeć daną fundację.

Jak mawia klasyk: „pomagając innym pomagasz i sobie”. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi przynosi same korzyści, czyniąc nas jeszcze lepszymi ludźmi i dając mnóstwo satysfakcji.