Mapa Życia zakończona! Dziękujemy!

Mapa Życia Węgorzyno

Mapa Życia zakończona! Dziękujemy!

Cykl wydarzeń „Mapa Życia” organizowanych przez fundację „Po pierwsze” dobiegł końca. Zgodnie z naszym mottem brzmiącym „jedna szansa na milion to więcej niż zero” postanowiliśmy zawalczyć o pomoc dla potrzebujących. Organizowane biegi miały na celu nie tylko promocję zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim wsparcie chorych na białaczkę.

Biegi trwały od października do lipca tego roku. Spotykaliśmy się w Katowicach, Koszalinie, Częstochowie, Wasilkowie (k. Białegostoku), Siemianowicach Śląskich, Świdwinie, Włocławku, a także Węgorzynie. Towarzyszyły im akcje informujące i wyjaśniające czym jest krwiodawstwo, zachęcające jednocześnie do rejestracji jako dawca szpiku.

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało nam się pomóc osobom toczącym walkę z nowotworami krwi, dając im wsparcie i nadzieję na lepsze jutro. Będąc w Katowicach swoją pomoc ofiarowaliśmy znakomitej nauczycielce,​ która zmaga się z chorobą nowotworową. Ks. Jerzy Rylik wsparty został przez mieszkańców Koszalina, a chłopcu Oliwierowi Zielskiemu pomogła Częstochowa. Przygotowująca się do przeszczepu Agnieszkę Hapon nie zawiodła się na Wasilkowie, które także zaangażowało się w nasz projekt. Walczącej z glejakiem Gosi Kaczmarczyk otuchy dodały Siemianowice Śląskie, a małej Łucji Śrubce pomógł Świdwin.

Nasz pomysł nie mógłby wejść w życie bez zaangażowania wielu wyjątkowych osób, które podzieliły się z nami swoją bezinteresowną pomocą. W Katowicach stanowisko ambasadora objął Michał Wiśniewski oraz Piotr Pałka będący medalistą Polski w biegach przełajowych. W Koszalinie promocją wydarzenia zajęli Beata Pawlikowska i Maciej Sochal, który jest złotym paraolimpijczykiem. Szczególne podziękowania należą się także Marko Kantaneva (twórca Nordic Walking), Olkowi Klepaczowi z Formacji Nieżywych Schabuff,​ himalaiście Markowi Kamiński, lekkoatletce Karolinie Jarzyńskiej-Nadolskiej, Stadionowi Śląskiemu oraz Fundacji Chodzezkijami.pl.

Ostatnia impreza z cyklu „Mapa Życia” odbyła się w sobotę 22 lipca na stadionie miejskim w Węgorzynie. W jej trakcie wyłoniono i nagrodzono najlepszych biegaczy, a także rozlosowano nagrody od sponsorów.

Tworząc cały projekt udało nam się wypromować krwiodawstwo, znaleźć dawców i pomóc szczególnie potrzebującym osobom. Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto pomagać i zdołaliśmy zachęcić do tego innych ludzi. Zaskoczyli nas oni swoim licznym zaangażowaniem i determinacją, które pozwoliły uratowanie życia aż dwóch osób.