Ruch to zdrowie!

Ruch to zdrowie!

Lato w pełni, za oknami +30°C, długie dni – nic, tylko korzystać z tych fantastycznych warunków i wypoczywać. Najlepiej aktywnie! Najbliższe miesiące to najlepsza okazja, żeby trochę się poruszać, złapać dawkę promieni słonecznych i kreatywnie wykorzystać czas. Jeśli prowadzisz siedzący tryb pracy i nie miewasz dużo styczności ze sportem, podpowiadamy jak zacząć uprawiać nieco zdrowszy styl życia. Wysiłek fizyczny to przecież najlepsza droga, do naładowania swoich baterii, poprawy swojego zdrowia i produkcji endorfin!

Jazda na rowerze

Tego nigdy się nie zapomina. Jeżeli jeździłeś na rowerze za młodu, nie sprawi Ci to żadnej trudności. Nie posiadasz roweru? Żaden problem – skorzystaj z powszechnie dostępnych wypożyczalni rowerów miejskich, lub poszukaj modelu dla siebie, najlepiej na portalach aukcyjnych. Popularne ostatnimi laty oldschoolowe rowery, można kupić dosłownie za grosze. Dobrym pomysłem jest zaczęcie od małych dystansów i niewymagających tras – rekreacyjnie. Nie masz czasu na jazdę na rowerze? W takim razie, pomyśl o rezygnacji z samochodu lub środków transportu publicznego – w ten sposób zyskasz sposobność, aby trochę popedałować i pomożesz środowisku naturalnemu.

Rolki

Rolki są zawsze w modzie. Praktycznie w każdej miejscowości znajdziemy trasę do jazdy na rolkach, i ludzi, którzy chętnie z niej korzystają. Nauka jazdy na rolkach wymaga odrobiny cierpliwości i ochraniaczy, jednak po paru godzinach niepewnego balansowania i sporadycznego lądowania na trawie, będziemy jeździć pewnie i płynnie. Kupno rolek potrafi sporo kosztować, jednak z powodzeniem można znaleźć używaną parę w dobrym stanie i za niewielkie pieniądze na licznych portalach internetowych. Rolki to fantastyczny sposób na relaks i wypoczynek. Do tego, często organizowane są imprezy rolkarskie, podczas których można wspólnie pojeździć i spotkać ciekawe osoby.

Biegi i nordic walking

Bieganie to prawdopodobnie najpopularniejszy sport i świetny sposób na poprawienie swojej kondycji. Wystarczy posiadać odpowiednie obuwie i miejsce do biegania. Trzeba natomiast pamiętać, aby unikać intensywnych biegów w trakcie godzin popołudniowych w najbardziej upalne dni – lepiej postawić na poranne lub wieczorne treningi. Dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby biegać, lub wolą spokojniejsze, lecz równie rozwijające aktywności, pozostaje nordic walking. Do jego zalet należy stymulowanie wielu mięśni i duży wpływ na poprawę zdrowia.

Biegaj i pomagaj

Jeśli zacząłeś już swoją wakacyjną przygodę ze sportem, serdecznie zapraszamy Cię do naszej akcji “Mapa życia” promującej zdrowie i dawstwo szpiku kostnego. Dołącz do nas 22 lipca, na stadionie miejskim w Węgorzynie i weź udział w zawodach biegowych i nordic walking. Połowa twojego wpisowego zostanie przeznaczona na cel charytatywny. Gwarantujemy rewelacyjną atmosferę, niesamowite atrakcje dla dorosłych i najmłodszych oraz niezapomniane wrażenia.