Kolejny przystanek Mapy Życia za nami: Świdwin

Kolejny przystanek Mapy Życia za nami: Świdwin

Świdwin, podobnie jak inne miasta, przywitał nas bardzo ciepło, entuzjastycznie i serdecznie, choć pogoda tego dnia nie była tą wymarzoną. Frekwencja jak zwykle dopisała, a biegacze i nordic walkingowcy nie zawiedli. Nie zraził ich nawet ciągły deszcz i grad! Brawa za odwagę i dzielne podążanie do celu. Nie brakowało także rodzin z dziećmi, które startowały w Marszu Malucha. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, wsparcie i zainteresowanie. Widzimy się już niedługo ponownie, tym razem we Włocławku, już 17 czerwca.

W Świdwinie zebraliśmy się w tak licznym gronie w szczytnym celu. Tym razem naszą aktywnością i uczestnictwem w Mapie Życia wspieraliśmy Łucję Śrubkę, dziewczynkę zmagającą się od urodzenia z zespołem wad wrodzonych. Dla Łucji w zawodach wystartowało aż 62 dorosłych i 30 dzieci.

Bardzo miło było gościć nam Joasię i Iwonę – genetycznie bliźniaczki, a jednocześnie siostry i ambasadorki Drużyny Szpiku. Joasia jest po dwóch przeszczepach i chętnie ściga się, uprawiając nordic walking. Jak sama mówi, żyje dzięki swojej siostrze Iwonie, która dwa razy uratowała jej życie. Iwona pierwszy raz oddała swój szpik z talerza kości biodrowej, zaś drugi raz – komórki macierzyste z krwi obwodowej. Kilka słów od Joasi usłyszycie na tym filmie.

Mapa Życia w Świdwinie była mocą atrakcji dla całej rodziny. Koncerty, regeneracyjne posiłki czy stoiska z lokalnymi przysmakami i rękodziełami. Do tego konkursy i zabawy dla dzieci. Na wydarzeniu nie było miejsca na nudę!

Uczestnicy Mapy Życia w Świdwinie chętnie analizowali skład masy ciała, czyli między innymi proporcję między tkanką tłuszczową a mięśniami czy stopień nawodnienia komórek. Można było też poznać swój wiek metaboliczny. Po wszystkim, organizatorzy punktu zapewnili konsultacje z dietetykiem, z którym można było porozmawiać o diecie i zdrowym trybie życia. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt badań podoskopowych, czyli szybkiej analizy statycznej stóp. Dzięki niemu, specjaliści mogli ocenić kształt stopy, rozkład sił, ustawienie stawu skokowego, kolanowego i biodrowego. Oprócz tego, zbadać można było obecne odciski i zgrubienia na stopach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie – było cudownie. Przyjaciele, partnerzy, sponsorzy i wolontariusze – bez Was by się nie udało.Ogromne podziękowania dla chodzezkijami.pl oraz dla Pawła Gasztolda. Jesteście wspaniali. Pamiętajcie: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!