Pomagaj z rodziną

Rodzina

Pomagaj z rodziną

Współcześni rodzice wciąż głowią się nad tym, jak w przyjemny i rozwijający sposób spędzać czas ze swoimi pociechami? W czasach gdy życie zdominowane jest przez nadmiar pracy, obowiązków, jak i również nowych technologii, rodzina nie ma zbyt wielu okazji aby zacieśniać swoje więzi. Na szczęście na horyzoncie wyrasta nowy, pożyteczny i pomysłowy trend – wspólne pomaganie z rodziną. Wspólne angażowanie się w akcje charytatywne czy wolontariat to zbawienna droga dla wszystkich, którym zależy na przekazywaniu swoim dzieciom pozytywnych wartości i kreatywnym zagospodarowaniu ich czasu wolnego.

Długa lista zalet

Wystarczy chwilę się zastanowić. Zaangażowanie dzieci w działalność dobroczynną to wspaniały pomysł, ze względu na masę walorów edukacyjnych i wychowawczych. Uczy przede wszystkim dobrych nawyków takich jak pomaganie innym, działanie w ważnej sprawie i rozwijanie swojej wewnętrznej wrażliwości. Dzieci, które czynnie biorą udział w przeróżnych działaniach o charakterze wolontariatu nabierają dobrego podejścia do świata i ludzi, oraz uczą się tego, co najważniejsze: że wystarczy odrobina wspólnego wysiłku aby własnoręcznie doprowadzić do pozytywnych zmian i oddziaływać na otaczające nas środowisko czy społeczeństwo. To także idealny przykład zetknięcia się przyjemnego z pożytecznym, gdyż jak wiadomo, wszelkie akcje wolontariackie przeplatają się z zabawą, radosną atmosferą i duchem współpracy, a jednocześnie przynoszą niesamowite efekty tym, którzy ich najbardziej potrzebują.

Nie ma łatwiejszego i bardziej skutecznego sposobu wprowadzenia dziecka w trudne tematy, z którymi na pewno nieraz spotka się w życiu – mowa tu o osobach niepełnosprawnych, seniorach, ciężkich chorobach, zaniedbanych zwierzętach czy ubóstwie. Zamiast izolować pociechy od tej niekoniecznie łatwej strony życia, warto je z tym oswajać, uczyć odpowiedniego podejścia i zrozumienia.

W co najlepiej zaangażować się z rodziną?

Dziesiątki, a nawet tysiące większych czy mniejszych organizacji i podmiotów czeka na rodziny z otwartymi ramionami. To właśnie rodzinom dedykuje się fantastyczne formy wolontariatu, które nie tylko są dostosowane do możliwości zarówno starszych jak i młodszych, ale nastawione są na umacnianie więzi i integrację pokoleń. Żeby znaleźć coś dla swojej rodziny, nie trzeba szukać daleko.

Wspólne akcje pomocowe, eventy charytatywne jak np. maratony czy inne przedsięwzięcia o charakterze sportowym lub rekreacyjnym czy nawet działalność twórcza i artystyczna. We wszystkich tych przypadkach jednego możemy być pewni – zawsze spotkamy się z przyjazną i pozytywną atmosferą.

Między innymi takie idee przyświecają działalności Fundacji Po Pierwsze. Wspólne kształtowanie postaw i dokonywanie zmian na rzecz tych, którzy potrzebują naszej pomocy to nasz cel. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć naprawdę wiele i chcemy zarażać tą wiarą kolejne rzesze dzieci i dorosłych.