Wasilków i Siemanowice potrafią pomagać!

Wasilków i Siemanowice potrafią pomagać!

Po raz kolejny kijkarze oraz biegacze wystartowali w zawodach pod szyldem Mapy Życia! Tym razem biegi odbyły się w Wasilkowie oraz w Siemianowicach Śląskich. Tak jak przy poprzednich imprezach, na naszym prozdrowotnym miasteczku nie brakowało pozytywnej energii połączonej z dobrą zabawą, a także obowiązkowego punktu każdych zawodów – miejsca, w którym można zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego. Dodatkowo, każdy zainteresowany mógł sprawdzić swój stan zdrowia, obliczyć BMI, poczęstować się zdrową przekąską czy też oddać krew w krwiobusie.

Było bardzo pozytywnie. Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się razem z nami!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Imprezy rozpoczęły się od tradycyjnego Marszu Malucha, w którym każdy uczestnik jest małym zwycięzcą. Dzięki temu, najważniejsze dla najmłodszych uczestników jest wyznawanie wartości dobrej zabawy, gdzie nikt nie jest przegrany.

Chwile po zakończeniu tych zawodów, na starcie ustawili się dorośli. Do pokonania jak zawsze była trasa 5 km, którą można było pokonać poprzez nordic walking, a także biegiem. Trasy jak zawsze wiodły przez bardzo malownicze tereny, leśne ścieżki w Wasilkowie oraz bażanciarnię w Siemianowicach Śląskich.

W Siemianowicach każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a na mecie specjalnie wybitą monetę Mapy Życia. Do każdych zawodów podchodzimy poważnie, o czym świadczyć może obecność wykwalifikowanych sędziów, którzy w profesjonalny sposób kontrolują przebieg rywalizacji.

Dziękujemy, że jesteście

W trakcie tych dwóch imprez, łącznie udział wzięło około 300 zawodników, a do bazy dawców szpiku kostnego wpłynęło kilka kolejnych osób. W sumie podczas Mapy Życia do bazy zapisało się już ponad 50 osób, co nie tylko cieszy nas, jako organizatorów, ale w szczególności daje nadzieję chorym na to, że ich los można jeszcze odmienić. To dla nas ogromny zaszczyt móc organizować tego typu imprezy.