Mapa Życia w Koszalinie – relacja

Mapa Życia w Koszalinie – relacja

Z imprezy na imprezę nasz charytatywny bieg “Mapa Życia – razem przeciwko białaczce” co raz bardziej się rozpędza. I to nas niezmiernie cieszy.

Kolejne z cyklu 9 wydarzeń na terenie naszego kraju odbył się j4 grudnia, w Parku Linowym AVANA. Była to kolejna, szlachetna okazja by podzielić się z potrzebującymi tym, co mamy najcenniejszego – samym sobą, swoim uśmiechem i okazaniem wsparcia.

Grudniowy dzień nam sprzyjał i pomógł zorganizować fantastyczny event. Pomimo temperatury, która w niedzielę na terenach leśnych przy Parku Linowym, wskazywała niewiele powyżej zera, było bardzo gorąco. Wszystko dzięki organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom zaangażowanym w projekt „Mapa Życia”

Koszalińską imprezę wsparło wiele znanych i lubianych osób. Ambasadorami “Mapy Życia” w Koszalinie będą podróżniczka Beata Pawlikowska oraz złoty medalista igrzysk paraolimpijskich – Maciej Sochal!

– Koszalin to moje rodzinne miasto, gdzie się wychowałam i gdzie chodziłam do szkoły. Do dziś mam tu wiele ulubionych miejsc – zdradziła podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska, która przyjęła imprezę pod swoje skrzydła. – Elementami składowymi Mapy Życia są biegi, marsze dla dzieci i dla dorosłych oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Można robić wszystko, co jest najważniejsze – coś dla siebie, coś dla zdrowia i coś dla innych.

Dla wielu mieszkańców Koszalina –  Mapa Życia była świętem sportu. Dzieci ścigały się na dystansie 400 metrów – zwyciężyły wszystkie. Dorośli zmierzyli się z pięcioma kilometrami przez górki a czsem błoto. Więcej osób zdecydowało się pobiec, kilkadziesiąt maszerowało z kijami. Wśród kijkarzy wystartował Maciej Sochal, złoty medalista paraolimpiady w Rio. Na trasie biegaczy zagrzewały piłkarki ręczne z klubu Energa AZS Koszalin na czele z kapitanką Beatą Kowalczyk. Bramkarka drużyny okazała się być najszybciej biegającą w swej kategorii wiekowej!

Idealnym podsumowaniem tej wyjątkowej imprezy jest wypowiedź Pani Marioli Szewczyk, wiceprezes Fundacji Po Pierwsze, organizatora imprez w całej Polsce.

– Taki jest nadrzędny cel Mapy Życia. Chcemy zaszczepić w ludziach przekonanie, że warto żyć aktywnie, czyli zdrowo. I to już od najmłodszych lat. A świetną zabawę można połączyć z pomaganiem.

Następne zawody pod znakiem “Mapa Życia” odbywać się będą w Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku, a także w Węgorzynie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Wami – tak pozytywnymi osobami, które mogliśmy spotkać między innymi tutak w Koszalinie.