Mapa Życia w Katowicach – krótka relacja

Mapa Życia w Katowicach – krótka relacja

Emocje po październikowym wydarzeniu “Mapa Życia – razem przeciwko białaczce” w Katowicach jeszcze nie opadły. Kilkumiesięczne przygotowania, dziesiątki osób zaangażowanych w planowanie, promocję i wykonanie oraz tony zaangażowania i pozytywnej energii zaowocowały wspaniałym eventem!

Pogoda w sobotni ranek była niepewna, jednak po kilku godzinach okazało się, że los nam sprzyja i zagwarantował nam słoneczny, ciepły dzień w połowie października. Oficjalnie wystartowaliśmy o godzinie 9:00, jednak już od rana na terenie Parku Wełnowieckiego pracowaliśmy, by precyzyjnie przygotować wszystkie stanowiska. Zawody biegowe, zawody nordic walking pod hasłem “Po Pierwsze Zdrowie” to tylko część z atrakcji, jakie czekały na przybyłych. Trasa wyścigów nie należała do najłatwiejszych – od stu sześćdziesięciu uczestników wymagała solidnych nakładów energii i dobrej motywacji, jednak wszyscy dotarli na metę pełni energii i dumni z własnych osiągnięć. Dodatkowo mieliśmy okazję gościć specjalną osobę – ambasadora wydarzenia, Pana Michała Wiśniewskiego! Oprócz tego promowaliśmy ideę dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskiwaliśmy nowych dawców, zachęcając także do rekrutowania osób ze swojego otoczenia – rodziny, przyjaciół, znajomych. Część wpisowego została przekazana na pokrycie kosztów leczenia Pani Iwonki, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w “Mapie Życia”!

Na koniec w imieniu Fundacji PoPierwsze oraz współorganizatorów: Wydawnictwo Piętka, Fundacja Przeciwko Leukemii, Medigen, a także licznych patronów medialnych pragniemy gorąco podziękować wszystkim za uczestnictwo. Bez Was “Mapa Życia” nie miałaby sensu i nie byłaby tak wspaniałym cyklem wydarzeń na terenie całej Polski.

Pragniemy także zakomunikować, iż… Wciąż działamy, nie zwalniając tempa! Kolejne z cyklu 9 wydarzeń na terenie naszego kraju odbędzie się już w grudniu, w Parku Linowym AVANA. To kolejna, szlachetna okazja by podzielić się z potrzebujemy tym, co mamy najcenniejszego – samym sobą, swoim uśmiechem i okazaniem wsparcia. Ambasadorami “Mapy Życia” w Koszalinie będą podróżniczka Beata Pawlikowska oraz złoty medalista igrzysk paraolimpijskich – Maciej Sochal! Następne zawody pod znakiem “Mapa Życia” odbywać się będą w Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku, a także w Węgorzynie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Wami – tak pozytywnymi osobami, które mogliśmy spotkać między innymi w Parku Wełnowieckim w Katowicach.