Mapa Życia „Razem Przeciwko Białaczce”

Mapa Życia „Razem Przeciwko Białaczce”

15 października w Katowicach rusza akcja „Mapa Życia”.  Fundacja „Po Pierwsze” rozpoczyna cykl akcji, które będą wspierać osoby chore na raka. Będą to zawody biegowe i nordic walking na dystansie 5 km. Patronat nad imprezą objął m.in. Stadion Śląski, Fundacja Chodzezkijami.pl, a także Marko Kantaneva – twórca nordic walking . Ambasadorem akcji w Katowicach jest Michał Wiśniewski.

Tego dnia o godzinie 10.00 w katowickim Parku Wełnowieckim rozpocznie się pierwsze z cyklu 9 spotkań pod naszwą „Mapa Życia”. Ten nowy cykl kształtuje się na zupełnie nowe, prozdrowotne i ogólnopolskie wydarzeni, które ma na celu wsparcie osób chorych na raka i promocję zdrowego trybu życia

Organizatorzy – Fundacja Po Pierwsze – zapraszają do udziału w zawodach biegowych i nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

Pod hasłem „Po pierwsze zdrowie”, chcemy pomóc chorej na nowotwór Iwonie Kowalskiej-Przybyle – mówi Beata Piętka (Fundacja Po Pierwsze), tłumacząc, że część wpisowego przeznaczona będzie właśnie na leczenie młodej, ale bardzo aktywnej Ślązaczki.

W ramach całego cyklu imprez „MapyŻycia”, w różnych rejonach Polski (w Koszalinie, Świdwinie, Białymstoku, we Wrocławiu, w Częstochowie, Sandomierzu, Włocławku czy Węgorzynie) od października, aż do czerwca odbywać się będą biegi charytatywne oraz akcje informacyjne połączone z rejestracją kandydatów na dawców szpiku.

Na chwilę obecną zapisanych jest prawie 80 osób. Udział w biegu potwierdził również dwukrotny medalista mistrzostw Polski w maratonie – Piotr Pałka.

„Zapraszamy wszystkich – dorosłych i dzieci, a nawet miłośników czworonogów ze swoimi pupilami” – zachęca Pani Beata, odsyłając na stronę zapisów.

Organizatorzy dziękują patronom i partnerom m.in..: Wydawnictwu Piętka, firmie Green Print oraz Inspired By Life,  którzy ufundowali dla uczestników atrakcyjne nagrody.