Dlaczego warto pomagać dzieciom?

Dlaczego warto pomagać dzieciom

Dlaczego warto pomagać dzieciom?

Dlaczego warto pomagać dzieciom?

Najcenniejsze co możemy dać innym to nasz czas i poświęcenie. Bezinteresowna pomoc niesie za sobą ogromną satysfakcję i radość dzielenia się, a praca wolontaryjna i nasz wysiłek w nią włożony “zwróci się” z nawiązką – w postaci nowych doświadczeń i nowego spojrzenia na rzeczywistość.

PoPierwsze równe szanse

Niestety nie wszystkie dzieci rozpoczynają swoje życie z tej samej pozycji. Możliwości niektórych najmłodszych są mocno ograniczone, co spowodowane jest różnymi czynnikami. Z tego powodu wiele z nich czuje się gorszymi czy wykluczonymi. Naszym zadaniem, jako wolontariuszy PoPierwsze, jest zrównanie szans takich dzieci z ich rówieśnikami. Podnosimy ich samoocenę, kształtujemy system wartości, dzielimy się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim wspieramy ich edukację. działalność sportową, artystyczną oraz rozwijamy zainteresowania. Zapewnienie dzieciom odpowiednich narzędzi pozwala na wspieranie ich rozwoju, a energia ukierunkowana na pomoc – zapewnia ich sukcesy w każdej dostępnej dziedzinie. Wystarczy chcieć, by zarazić potrzebujące dziecko pasją do nauki i by rozwijało się ono w tym kierunku, a co za tym idzie – w przyszłości osiągnęło sukces zawodowy, było z siebie dumne i zapomniało o problemach i ograniczeniach z przeszłości.

Ile możesz zyskać Ty, pomagając innym?

Korzyści jest na prawdę mnóstwo, choć nie są to rzeczy materialne czy inne “namacalne” zyski. Znajomości, jakie mogą się zawiązać podczas wolontariatu są trwałe i niesamowicie cenne. To właśnie podczas pomocy innym spotkasz ludzi z pięknym systemem wartości, którzy otwarci są na potrzeby innych, a poprzez pracę z dziećmi zyskują spełnienie i zaspokajają wewnętrzną potrzebę czynienia dobra. Satysfakcja płynąca z wspierania potrzebujących dzieci jest nie do opisania. Efekty i ich sukcesy są zauważalne niemal natychmiastowo. Pomoc najmłodszym stanowi też ucieczkę od konsumpcyjnego świata materializmu. Nie ma nic cenniejszego od szczerego uśmiechu i prawdziwego szczęścia, którym mogą Cię obdarować. Dzięki wolontariatowi zmienisz perspektywę i docenisz to, jak wiele masz. Staniesz się po prostu lepszym, radosnym człowiekiem. Zyskasz także cenne doświadczenia, które przydadzą Ci się nie tylko w codziennym życiu, ale także na rynku pracy.

Zastanów się: kiedy ostatnio komuś bezinteresownie pomogłeś? Wykorzystaj swoją szansę, skontaktuj się z nami i zostań wolontariuszem. Wspólnie zorganizujemy niesamowite wydarzenia, wspierające rozwój potrzebujących dzieci. Zaopatrzymy je w ciekawe materiały edukacyjne, które pozwolą im na znacznie ciekawsza i efektywniejszą edukację. Rozwiniemy młodzieńcze pasje artystyczne i talenty sportowe.

Nie czekaj, działaj! Przekonasz się jak wiele możesz zyskać, pomagając tym, którzy mają niewiele.